Blog

Adieu celulitido!

Léto. Krásné období teplých slunečních dnů nás přímo vybízí k tomu, abychom odhodili zbytečné kusy ošacení a odhalili slunečním paprskům naše těla. A tady nastává velký problém pro mnoho z nás. Celulitida. Velký postrach většiny žen a mnoha mužů…Pojďme se nyní podívat na tuto nepěknou kosmetickou vadu pod drobnohledem. Co to vlastně je ta celulitida nebo lidově „pomerančová kůže“?

Celulitida je v podstatě určitý symptom, příznak vnitřního problému. Není to žádné onemocnění nebo dermatologický problém. Pro její pochopení musíme jít hlouběji do našich těl, až na úroveň buněk. Jistě jste si všimli, stejně jako já, že celulitida není vždy spojená s nadváhou. Viděl jsem spoustu žen s velmi výraznou vrstvou podkožního tuku, které celulitidou vůbec netrpěly. A naopak jsem měl tu možnost vidět několik modelek s podváhou, kterým se tato „vada“ objevila hned na několika částech těla. Z toho jsem vyvodil závěr, že problém nebude asi v míře podkožního tuku, ale jinde.

Moje pátrání po příčinách celulitidy a jejího trvalého odstranění, mně vedlo přes oficiální informace o důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva, až po zjištění skutečné příčiny tvorby celulitidy. Velikost tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva je pouze malá část pravdy, neboť jak jsem již uvedl, viděl jsem spoustu mladých a štíhlých žen s velmi rozvinutou celulitidou. Celá pravda je mnohem prozaičtější.

Představte si tukovou buňku ve vašem těle jako krásnou žlutou oblou kuličku :)) . Když se několik těchto kulatých buněk spojí dohromady vytvoří opět hezky oblou tukovou tkáň. Ani stopa po „pomerančové kůži“. Problém nastane teprve ve chvíli, kdy se do našeho těla dostane nějaký toxin. Toxin je tělu nepřirozená látka, která se do něj může dostat několika cestami: vdechnutím, s potravou a nebo absorpcí přes kůži, abych nastínil alespoň ty základní. Tělo se snaží toxin okamžitě vyloučit (velmi zjednodušeně) a také se mu to velmi často podaří. Ale ne vždy. Schopnost vylučovat toxiny (což můžou být i různé produkty trávení nepřirozené stravy) je přímo úměrná množství těchto toxinů v těle a čistotě vylučovacích orgánů. Tzn. čím více toxinů a zahlcenost vylučovacích orgánů, tím menší schopnost vyloučit nebezpečný toxin z těla ven.

A tady začíná proces tvorby celulitidy. Pokud se našemu organismu nepodaří toxin vyloučit, ukládá ho na místo, kde je potenciálně nejmenší riziko, že způsobí nějakou škodu. Do tukové tkáně. Ve chvíli kdy se toxin dostane do tukové buňky, začne jí deformovat. Už to není ta hezká žluťoučká kulička, ale jakýsi patvar, který spojením s jinými patvary tvoří tkáň, jejíž povrch se začne podobat povrchu měsíce :-). Smutný příběh. Ale má to šťastný konec.

Teď už tedy víme co skutečně způsobuje obávanou celulitidu. Je to intoxikace našeho organismu. A problém je vyřešen. Na tomto místě mohu zodpovědně prohlásit, že důslednou detoxikací organismu a zastavením přísunu toxinů do něj s pomocí metody Vitální princip, se můžete navždy zbavit celulitidy a získat znovu krásné a štíhlé tělo se všemi těmi správnými křivkami, po kterých každý touží.

Zjistěte víc a nebojte se zeptat na konkrétní aspekty metody Vitální princip. Spolu to dáme dopořádku. Těším se na vás.

Jindřich Tvrdík

www.vitalniprincip.cz

 

Celulitida není problém
Celulitida není problém