Přímé odblokování páteře

Přímé odblokování páteře

Přímému odblokování páteře vždy předchází odblokování nepřímé, tj. reflexní. Proč ale vůbec páteř odblokovávat? Vedle zcela zjevných důvodů, kterými jsou uvolnění pohybového aparátu, odstranění bolestí nebo zvýšení tělesného komfortu jsou tu důvody méně zjevné, ale o to důležitější. Podle ing. Janči, duchovního otce české školy reflexní terapie, se za blokádou krční páteře skrývá drtivá většina dnešních civilizačních chorob. Vyplývá to i z logiky tradiční čínské medicíny, neboť kolem páteře vedou velmi důležité energetické a nervové dráhy, které svou bezchybnou činností udržují celý organismus v rovnovážném zdravotním a psychickém stavu. Při blokádě páteře se svaly a úpony kolem ní tzv. skřečují a omezí tím nejen průtok krve a mízy, ale i průběh nervových impulsů a životní energie. Každý obratel páteře je nervovými drahami spojen s určitou tělesnou oblastí, orgánem či funkcí a při blokádě se toto spojení narušuje a vznikají poruchy, které pokud nejsou řešeny, vyúsťují v chorobné stavy.

Při odblokování páteře jsou tyto křečovitosti a spazmy postupně odstraňovány a tím je celý organismus zprůchodňován. Léčivá životní energie začne znovu řádně proudit a začne řešit všechny nerovnováhy a poruchy v celém těle. Nezřídka se stává, že už pouhé odblokování zapříčinilo u klienta naprostý obrat k lepšímu v jeho zdravotním či psychickém stavu.

Přímé odblokování celé páteře se provádí v sedě a v leže tlakem palce do tkání v bezprostřední blízkosti páteře a v souvisejících partiích (trapézové svaly, deltové svaly, hýždě). Nejedná se o žádné škubání či trhání, které praktikují jiní terapeuti. Uvolněním svalů a úponů kolem páteře dochází postupně k samovolnému srovnání celého opěrného systému, bez přímého zásahu terapeuta.

Odblokováním páteře dochází k okamžité revitalizaci organismu, která se projevuje zvýšenou výkonností a absencí chronické únavy. Je to tedy vynikající prostředek k vylepšení výkonnosti sportovců či intenzivně pracujících lidí.

Příklad: Odblokováním krční páteře došlo k okamžitému odstranění migrény, snížení vysokého krevní tlaku či zlepšení srdečních poruch.

Odblokování chodidel

Vzhledem k úzké propojenosti chodidel s celým organismem, dochází při jejich odblokování nejen k vylepšení stability chůze, ale i k vylepšení stavu celého organismu.

 

Přímé odblokování páteře
Přímé odblokování páteře
Přímé odblokování krční páteře
Přímé odblokování krční páteře
Přímé odblokování ramenního pásu
Přímé odblokování ramenního pásu
Přímé odblokování mezilopatkového prostoru
Přímé odblokování mezilopatkového prostoru
Přímé odblokování hrudní páteře
Přímé odblokování hrudní páteře
Ionizovaný vzduch
Ionizovaný vzduch
Hluboký klid
Hluboký klid