Regenerační a relaxační masáže

Regenerační a relaxační masáže

Masážní techniky, staré jako lidstvo samo, jsou nepostradatelným průvodcem zdravého životního stylu každého člověka. Už staří taoističtí mistři doporučovali masáže, jako jeden z nejdůležitějších pilířů zdravého života.

Ale pojďme se na masáže podívat z různých úhlů pohledu a různých druhů účinků. Masáže můžeme zjednodušeně rozdělit na masáž léčebnou, kosmetickou, regenerační a sportovní. Také působení masáže lze rozdělit do tří skupin:

1. mechanické – zlepšuje žilní oběh a pohyb mízy, ulehčuje práci srdce, ovlivňuje tukovou tkáň.

2.chemické – ve tkáních se uvolňují histaminové látky a to má za následek reflexní rozšíření cév.

3.reflexní – dráždění volných nervových zakončení v kůži vyvolává impulsy ovlivňující centrální nervový systém a zpětně celý organismus.

Masáž působí na prokrvení kůže, zlepšuje se kožní dýchání, uvolňují se mazové a potní žlázy, zlepšuje se celkový stav kůže, ulehčuje odtok přebytečné vody a toxinů, odstraňuje otoky, zvyšuje pružnost kloubních pouzder, zlepšuje přívod živin a kyslíku, blahodárně působí na CNS a tím na celkový stav organismu.

Svým působením také umožňuje podávat vysoké výkony, udržovat pracovní výkonnost a chránit před únavou. Také příjemné subjektivní pocity vyplývající z masáže kladně působí na psychiku osob.

Zkrátka masáž je velmi příjemným a v dnešní době naprosto nepostradatelným průvodcem zdravého životního stylu každého z nás. Ať jste sportovec, tělesně nebo duševně pracující člověk, nebo máte nedostatek tělesného kontaktu a lidských doteků, je pro vás regenerační či relaxační masáž to pravé. Zažijte pocit masážního doteku přímo na vlastní kůži.

Regenerační a relaxační masáže
Regenerační a relaxační masáže
Uvolnění lopatek
Uvolnění lopatek
Lymfatická masáž páteře
Lymfatická masáž páteře
Regenerační masáž
Regenerační masáž
Energetická masáž
Energetická masáž
Harmonie ducha
Harmonie ducha
Bohatství života
Bohatství života